• görüntü

  Bizi Arayın
  0 (212) 549 17 12
  0 (532) 111 14 24

 • görüntü

  Çalışma Saatlerimiz
  Hafta İçi : 9:00 - 18:30
  Cumartesi: 09.00 - 13:30

Chip Tuning

 

Yeni nesil araçlarda tüm elektronik sistemleri elektronik kontrol ünitesi denetler ve yönetir. Araç motorlarının yakıt kullanımını da Ecu dediğimiz bu ünite yönetir. Oto üreticisi firmalar üretim aşamasında tasarruftan daha çok güvenliği ön planda tutuyor. Ama kullanıcılar çoğu zaman ülke şartlarına göre araçlarından daha yüksek performans bekliyor ve mekanik parçalar değiştirilmeden performans arttıran ve tasarruf sağlayan uygulamaları deniyor. Chip uygulamaları da motor performansının arttırılması isteği sonucu ortaya çıkmıştır. Vei set ile Mercedes, Man ve İveco araçlarda chip tuning işlemini kolayca yapabilirsiniz. Bunun için Ecu ya yeni bir yazılım yüklenmesi gerekir. Servislerde chip tuning uygulaması için çeşitli cihazlar kullanılıyor. Ama aracın mekanik parçalarına zarar vermemesi için kaliteli cihazların kullanılması gerekir.

Chip tuning öncelikle araç motorunu güçlendirmek ve hız yükseltmek amacıyla yapılmaya başlanmıştır. Ancak yakıt fiyatlarının çok yüksek olması ve yakıt tüketimini düşürme isteği chip tuning uygulamasının yeni amacı olmuştur. Araç motorlarının özelliğine göre araçlara yeni bir yazılım yüklenerek performans arttırılırken, yakıt tüketimi de düşürülüyor. Chip tuning yazılım bazlı bir uygulama olduğu için motora ya da aracın herhangi bir diğer parçasına zarar vermiyor. Özellikle ticari araçlarda güç artışı ve yol maliyetlerinin düşük olması nedeniyle çok sık uygulanıyor. Chip tuning Ecu ile yönetilen bütün araçlara uygulanabilir. Autovei chip tuning yanında başka birçok işlem de yapan en gelişmiş elektronik cihazdır.

Autovei truck explorer ile Ecu programlama, motor beyni tamiri, sürüş beyni tamiri, adblue beyin tamiri, abs beyin tamiri, airbag beyin tamiri gibi birçok işlem yapılabilmektedir. Mercedes, İveco ve Man marka ağır vasıtalarda ve çekicilerde beyin programlama, beyin eşleştirme, arıza kodu okuma, silme, adblue kalıcı arıza kodu silme, tork yükseltme, Vedock ve Fdok şifreleme, beyin kopyalama gibi birçok işlemi yapabiliyorsunuz. Autovei Türkiye resmi distribütörü olan Metadiag firmamız bu eşsiz ürünü yurdun dört bir yanına ulaştırmaktadır. Deneyimli ve uzman teknik ekibimiz satış sonrası montaj, kurulum, eğitim ve teknik destek hizmetlerini de vermektedir. Ayrıca bir yıl boyunca ecu güncelleme ve teknik destek hizmetlerimiz ücretsizdir.