• görüntü

  Bizi Arayın
  0 (212) 549 17 12
  0 (532) 111 14 24

 • görüntü

  Çalışma Saatlerimiz
  Hafta İçi : 9:00 - 18:30
  Cumartesi: 09.00 - 13:30

Tork Yükseltme

Ecu yani elektronik kontrol ünitesi olan araçlarda sistemlerin hepsi elektroniktir. Sistemlerle ilgili bilgiler Ecu’da kayıtlıdır. Ecu tüm bu sistemleri denetler ve yönetir. Bu araçlarda meydana gelen hata ve arızaların çözümü ise yine elektronik cihazlarla gerçekleşir. Metadiag firmamız elektronik kontrol üniteli araçlarda büyük ihtiyaç olan arıza tespit cihazı, adblue iptal kiti, araç takip sistemleri, vei set gibi elektronik cihazların üretimini ve ithalatını yaparak sektörün ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bu cihazlar beyinlerdeki arızaları okur ve siler. Ayrıca beyinlerde yazılım bazlı değişiklikler de yapılması gerekir. Bunun için de farklı cihazlar geliştirilmiştir. Autovei yazılım bazlı beyin programlama konusunda en yeni ve en gelişmiş elektronik cihazdır.

Araçlarda yazılımla tork yükseltme en çok talep edilen uygulamadır. Autovei cihazıyla tork yükseltme işlemi kolaylıkla yapılır. Ecu ve adblue sistemli araçlarda elektronik kontrol üniteleri belli güç sınırını aşmayacak şekilde ayarlanır. Autovei cihazıyla aracın kontrol ünitesine ulaşılır ve buradaki değerler yeni yüklenecek yazılımla istenilen değerlerde değiştirilir. Ancak tork yükseltme aracın mekanik sınırları dikkate alınarak yapılmalıdır. Yazılım bazlı olduğu için tork yükseltme aracın sistemlerine ve parçalarına zarar vermez. Bu uygulamayla daha az maliyetle daha yüksek performans elde edilir. Bu nedenle özellikle ticari araçlarda sıkça istenen bir uygulamadır. Autovei cihazıyla tork yükseltme yanında daha birçok işlem yapılabilmektedir. Autovei ile yapılan işlemler sırasında internet bağlantısına gerek yoktur.

Autovei truck explorer ile Ecu programlama, motor beyni tamiri, sürüş beyni tamiri, adblue beyin tamiri, anahtar kodlama, beyin eşleştirme işlemlerini yapabiliyorsunuz. Arıza kodlarını okuma-silme, adblue kalıcı arıza kodlarını silme, tork yükseltme, mercedes euro 6 araçlarda hız sınırı değiştirme, Das Vedock ve Fdok şifresi oluşturma, beyin kopyalama gibi birçok işlem autovei cihazıyla yapılabilmektedir. Bu işlemler internet bağlantısı olmadan OBD soketi üzerinden araç üstünde veya masa üstünde yapılmaktadır. Autovei Türkiye resmi distribütörü olan Metadiag firmamız ithalatını yaptığı cihazı yurdun tüm bölgelerine ulaştırmaktadır. Ecu güncelleme ve teknik destek hizmetlerini ise bir yıl ücretsiz vermekteyiz. Satış sonrası montaj, kurulum, eğitim ve teknik destek hizmetlerini uzman teknik ekibimiz vermektedir.